Liczebniki porządkowe niemiecki daty ćwiczenia

Pobierz

Osoby, które przegapiły tamten wpis odsyłam do .Liczebników porządkowych i ułamkowych używa się przeważnie .. Polecenie: Ergänze die Sätze mit den angegebenen Ordnungszahlen.Klasa 4 - liczebniki porządkowe 1-10 - Liczebniki porządkowe - Liczebniki główne i porządkowe - liczebniki porządkowe - Liczebniki porządkowe Społeczność Liczebniki porządkowe jezyk niemieckiZasady tworzenia liczebników porządkowych w języku niemieckim.. Liczb od 0-12 trzeba nauczyć się na pamięć.. Potem już pójdzie łatwo.. ), ponieważ to właśnie od nich tworzymy liczebniki porządkowe, czyli takie które odpowiadają na pytanie: który z kolei ?dwutysięczny.. Jest to ważny element, dlatego poniżej znajdziesz pisownię oraz tłumaczenie na język polski - liczebniki po niemiecku.. wg Paulapiorkowska.. dwudysięczny pierwszy.. Zapisz słownie następujące liczebniki porządkowe!. Ćwiczenia online.Liczebniki główne i porządkowe.. Wyślij.liczebniki porządkowe daty Test.. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.Liczebniki porządkowe - ćwiczenia język niemiecki.. wg Awieczorek.. Utrwalimy sobie, przy okazji parę zasad.. Zrób własne ćwiczenie!DATY PO NIEMIECKU .. Do liczebników powyżej 20dodajemy na koniec przedrostek -ste.. niemiecki liczebniki..

Liczebniki porządkowe po niemiecku Połącz w pary.

Tworzymy je dodając do liczebników głównych końcówki: od 1-19 końcówka -te, a od 20 końcówkę -ste.. Klucz do ćwiczeń pozwoli Ci szybko skontrolować Twoje odpowiedzi.. Szlifuj swój niemiecki; wg Awieczorek.. Formy skrócone liczebników primero i tercero.. NOWOŚĆ.. Jeśli macie to już za sobą, reszta jest bardzo prosta.. Liczebniki porządkowe (Ordnungszahlen; Ordinalzahlen) używa się do podania kolejności czy daty.. Wierzymy, że z praca z tym podręcznikiem ułatwi Ci zgłębianie tajników niemieckiej gramatyki.. 19. der neunzehnte - dziewiętnasty.. Chcąc nauczyć się pisania dat po niemiecku, trzeba mieć opanowane zagadnienie z zakresu liczebników porządkowych.. NOWOŚĆ.. poziom ćwiczenia: elementary.. Pierwszy człon to 14 setek, ponieważ czternaście setek to nic innego jak liczba 1400 (policzcie sobie).LICZEBNIK - SPRAWDZENIE WIADOMOŚCI (KLASA V) 1.. Co robimy?. Przyporządkuj liczebniki do odpowiedniej grupy.. trzeci.Wyślij.. Przed datą jest rodzajnik określony: Heute ist der dritte Januar.. Opis gramatyki: Liczebniki porządkowe - Ordinal Numbers.. Wyjątki stanowią liczebniki porządkowe, w tworzeniu których następuje zmiana tematu: 1. wg Anmaszu.. które?. Mamy przed sobą datę: 1410 r. Chcemy tę datę powiedzieć w języku niemieckim.. Więcej ćwiczeń dla Liczebniki porządkowe - Ordinal Numbers: Zobacz także: Opis gramatyki: Liczebniki porządkowe - Ordinal Numbers lub wszystkie Liczebniki ćwiczenia.Liczebniki główne i porządkowe - Liczebniki główne i porządkowe - Liczebniki główne i porządkowe - Liczebniki główne, porządkowe ..

Liczebniki porządkowe niemiecki - ćwiczeniaFeiertage Test.

Klasa 5 Angielski.. Oto liczebniki porządkowe do 30: pierwszy.. Daty, ułamki, duże liczby - ćwiczenia.. Liczebniki porządkowe: daty (A1, A2, B1, B2) - interaktywne ćwiczenia z niemieckiego.Liczebniki porządkowe - podsumowanie.. Z życzeniami powodzenia Zespół autorów i redaktorów LingoLiczby po niemiecku - najważniejsze informacje w skrócie.. Jakiś czas temu na blogu pojawił się post, przybliżający Wam zło konieczne, jakim są rodzajniki .. Liczebniki odmieniają się dokładnie tak, jak przymiotniki.. Zapisz liczebniki porządkowe Brakujące słowo.. dziesięciotysięczny.. Dzielimy ją na dwa człony: 14 i 10. która?. Wyślij.. Liczebniki porządkowe można zapisać jako cyfra + kropka lub słownie.. Juli a) der ersten Juli b) der erste Juli 5) der 24.Daty w języku niemieckim - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Na torcie były .3 świeczki.Liczebniki porządkowe odpowiadają na pytania: der/die/das Wievielte?, czyli który?. Proszę wpisać słowami odpowiednie formy liczebników.. liczebniki.. Pierwszy i trzeci są inne, ale reszta ma po prostu dodaną do liczby końcówkę -te.. Liczebniki porządkowe Labirynt.. Liczby i daty w języku niemieckim.. Wyjątki to: die Null, die Million, die Milliarde.Do podania daty potrzebna jest znajomość liczebników porządkowych, których nauczysz się tutaj..

liczebniki porządkowe Połącz w pary.

Sprawdź się!. Liczby porządkowe powyżej 20.. Pobierz ćwiczenie w formacie PDF.. Pamiętaj o czterech nieregularnych liczbach porządkowych - pierwszy, trzeci, siódmy i ósmy.. NOWOŚĆ.. Pobierz ćwiczenie w formacie PDF.. wg Agnieszka793.. wg Lucynamoczek.. Liczby od 13-19 tworzy się: 3 do 9 + - zehn ( z wyjątkami przy 16 i 17) Liczby takie jak 20, 30, 40,…, 90 tworzy się: 3 do 9 + - zig ( z wyjątkami przy 20 i 30) Liczby takie jak: 21, 33, 45 etc. czyta się i pisze "od tyłu .Pobierz ćwiczenie w formacie PDF.. Wyślij.. 6. der sechste.liczebniki porządkowe daty - Test.. 0%.Sprawdź się!. cztery, czwarty, jedenasty, dziesiąta, trzydziesty trzeci, osiem .menty gramatyki niemieckiej znajdziesz ćwiczenia, dzięki którym sprawdzisz zdobytą wie-dzę i umiejętności.. Więcej ćwiczeń dla Liczebniki główne - Cardinal Numbers: 0920.. Liczebniki porządkowe Ustawianie w kolejności.Liczebniki porządkowe, czyli jak podawać daty w języku niemieckim Angelika Griner Gramatyka liczebniki porządkowe 0 Do podawania dat przyda nam się znajomości liczebników głównych (eins, zwei, drei itd.. Angelika Griner Gramatyka das, der, die, niemiecki, rodzajniki 0.. Liczebniki główne i porządkowe Połącz w pary.Aby się nauczyć dat po niemiecku trzeba opanować liczebniki porządkowe..

Rodzajniki niemieckie - ćwiczenia.

10 października 2015.. Klasa 8 Niemieckim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt