Pisownia ó i u ćwiczenia pdf

Pobierz

un unek uchna uszka uszek uch us usia zwiastun, podaruek, córuchna, staruszka, łańcuszek, maluch, raptus, mamusia.Ćwiczenia: Dyktanda sprawdzajšce .. Uzupełnij "ó" lub "u" w wyrazach • l dziki z kasztan w • dr ciane ok lary • sk wka od dł gopisu • pr ba teatrzyk • dzi ra w dach • lok wka do włos w • zbi r jag d .. Microsoft Word - Na stronę Ćwiczenia ó-u doc.doc Created Date:PISOWNIA WYRAZÓW Z "Ó" I "U" (ĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE) I. Urwis odpowiada za wyrazy z "U", a Ósemka za wyrazy z "Ó".. Służy do spania 4.. Wyrazy z "ż" Wyrazy z "ó .Zasady dotyczące pisowni ó i u.. Drogi Uczniu, obejrzyj .1.. U piszemy w zakończeniach rzeczowników: .. (FODROWSKA Ewelina, pedagog) Ćw.. Znajdź jak najwięcej szcze-gółów, którymi różnią się obrazki.. Zastosowanie na lekcjach lizaków ortograficznych pozwala na podtrzymanie zainteresowania dzieci ortografią.. Więcej .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Za-dania rozwiązywane w tej kolejności wspomagają poznawanie pisowni wybranych wyrazów do końca klasy pierwszej.Ćwiczenia u i ó Test.. 20 gru 11 15:45.Nie przelewaj z pustego w próżne, czyli o ó i u.. Duży dołek 3.. Nagle z kier nku p łnoc- nego nadleciał kosmiczny pojazd.Ćwiczenie 1 Wpisz właściwe litery.. Przywrócić automatycznie zapisane ćwiczenie: .Ortografia "ó" i "u" - zasady pisowni Zestaw zawiera 8 kartoników z zasadami ortograficznymi i 104 kartoniki z wyrazami oraz kartę kontrolną..

Zakupić ćwiczenia ortograficzne.

Pomogą ci w tym wpisane litery.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Wpisz rozwi ązania do diagramu.. "ó" piszemy, gdy wymienia się na "o", "e", a"; np. stół - stoły, pióro - pierze, wrócić - wracaćó czy u - dużo super ćwiczeń .doc.. - zasuwka - "u", wyjątek, - miód - "ó", wymienia się na "o", itd.Początkowe ćwiczenia zawierają wyrazy z ó, u, po czym zostają wprowadzone zasady dotyczące pisowni: h, ch, ż, rz, a na końcu - ćwiczenia związane z utratą dźwięczności, np. paw(f), i pisownią zmiękczeń.. Klasa 5 Polski.. Wykonywać ćwiczenia w domu, co najmniej dwa razy w tygodniu, za każdym razem przypominać sobie zasady pisowni, zapisywać daty ćwiczeń • wykonywać ćwiczenia typowo ortograficzneAplikacja dyktanda.online jest nowoczesną, stworzoną przez wielu specjalistów aplikacją do ćwiczenia rozwiązywania dyktand..

Pisownia wyrazów z ż,rz, u,ó,h ,ch- ćwiczenia.

18 Okładka Źródło: Contentplus.pl sp.. Karty zostały opracowane zgodnie z pedagogiką Marii Montessori i wytycznymi Polskiego Instytutu Montessori: podpisy małą, bezszeryfową czcionką.Ćwiczenia w zakresie pisowni wyrazów z dyktanda nr 2 1.. Klasa 2 Klasa 3 Polski.. Założyć zeszyt ćwiczeń domowych.. M orze B ałtyckie, Z akopane, J ezioro Ś niardwy, T atry, P ortugalia, ul. K wiatowa, B ydgoszcz, M onika N owak Dokończ zdanie poniżej.. Przypomnijcie sobie zasady ortograficzne dotyczące pisowni u i ó albo poszukajcie ich w słowniku ortograficznym.. z chomika alicja2106.. Obudowa dydaktyczna dla klasy trzeciej.. W naszej aplikacji dzieci mogą spotkać dyktanda z wielu reguł - rz/ż, ch/h, ó/u, nie z innymi częściami mowy, mała/wielka litera.L B K U D R I Z F A.. P R C Z G E J K N A.. I W D A W R O Z D Y P W U A Rozwiąż krzyżówkę, a otrzymasz wyraz z ó wymiennym.. Nie interesuje mnie nawet mecz koszykówki.. Osadź.. Wypisz z dyktanda co najmniej 5 wyrazów z "ż" i "ó".. z o.o., licencja: CC BY 3.0.. (5p) Mała broda 2.. Ortografia dla dzieci i nie tylko.Zasady ortograficzne przedstawione z użyciem haków pamięciowych.. Bardzo pracowity owad 5.. PISOWNIA Ó I U Sortowanie według grup.wyrazy z "ó" i "u", - uzupełniają luki w wyrazach odpowiednimi ortogramami, - sprawdzają poprawność wykonanego ćwiczenia poprzez dobieranie kartoników o takich samych kształtach, - zapisują w zeszytach wyrazy z "ó" H. Grzelachowska " Orto-gra "-zestaw nr 7 i 8 2 Odnajdywanie wyjaśnień pisowni podanych wyrazówData: 03.06.2020r..

Wybierz obrazek, który pasuje do tekstu z poprzedniego ćwiczenia.

To natura niespokojnego ducha daje znać o sobie.. Polub.. Koło języka polskiego Temat: Utrwalenie zasad ortograficznych.. Rosną tam jabłka, gruszki Hasło:.Pisownia "ó" i "u" Udostępnij Udostępnij wg Asia1402.. Edytuj elementy.. Ó I U Zasady pisowni: Wierszyki ortograficzne: Ćwiczenia: Dyktanda sprawdzajšce .Ortografia dla dzieci na wesoło - Wyjątki pisowni "ó" na początku wyrazów.. Czuję ogromny niepokój.. Przykłady: - zas.wka ( wpisuję "u" gdyż to wyjątek),Nie mogę nie myśleć o klasówce.. Zestaw lizaków może być następujący : ó ó-o rz rz-r ch hĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE PISOWNIA "Ó" Zadania przygotowane w oparciu o materiał Specjalistycznego Centrum Edukacji EDU - MACH Sp.. Pisownia Ó i U Sortowanie według grup.. Pisownia u i ó Test.. Nazwy państw, miast, ulic, krain geograficznych oraz imiona i nazwiska piszemy .. ó u u ż rz ó .1.Lizaki ortograficzne umożliwiają organizacje zabawnych form ćwiczeń utrwalających.. Tatuś, chcąc poprawić mi nastrój zaproponował, bym pojechał z nim na majówkę.Pisownia ó, u ó piszemy u piszemy Jeżeli wymienia się na o, e, a, np. popiół - popioły, szóstka - sześć, skrót - skracam .. Na końcu wyrazu zawsze piszemy -u Pisownia h, ch h piszemy ch piszemy Jeżeli wymienia się na g, ż, z, dz np.: wahać - waga -ważyćU piszemy zawsze w zakończeniach:-un, -uje, -unek, -unka, -uszek, -uch, -ulka ósemka, ósmy, ówdzie, ówczesny Karta pracy nr 2..

• podpis słynnej osoby (8) • dawna nazwa ...Ćwiczenia ortograficzne - pisownia wyrazów z "ó" i "u" Zadanie 1 Wstaw właściwą literę, uzasadnij swój wybór.

Możesz sprawdzić pisownię wyrazów w słowniku ortograficznym.. Wszystkie hasła, kt órych znaczenia i podaną w nawiasie liczbę liter znajdziesz przy krzyżówce, zaczynają się na literę "a" i zawieraj ą "u".. Zasady pisowni "ó" - przypomnienie 1.. Klasa 4 Polski.. 1 Wstaw właściwą literę, uzasadnij swój wybór.. Nauczyć się zasad pisowni: ó - u, rz - ż, ch - h. 2.. Karty pracy Wyjątki: U piszemy zawsze na końcu wyrazów U piszemy zawsze na początkuj wyrazówUzupełnij tekst literami u lub ó..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt