Sprawdzian z żony modnej

Pobierz

1) utwór jest napisany w formie a) listu b) dialogu i monologu c) pamiętnika d) opowiadania 2) utwór powstał w epoce a) oświecenia b) odrodzenia c) baroku d) średniowiecza 3) pan piotr ożenił się a) z miłości b) bo został do tego zmuszony c) dla majątku żony d) bo chciał zmienić swoje życie 4) okazało się, ze żona pana piotra jest a) złośliwa i …Żona modna - test znajomości lektury.. Po zakończeniu tego etapu wszystkie kartony wyglądają identycznie.Q.. Część 1. brawo!. długi utwór narracyjny napisany prozą, opisujący zwykle rozbudowany ciąg zdarzeń.. Wszystko to na złe wyszło i zgubi mnie wsporzej1; Piękność, talent wielkie są zaszczyty2niewieście, Cóż po tym, kiedy była wychowana w mieście".. Bohaterka utworu naśladuje modę answer choices francuską angielską niemiecką włoską Question 6 60 seconds Q. Wchodzisz do wersji demo quizu.. Część 1.. Udostępnij.. 3) Jakie były skutki małżeństwa dla.. Każda grupa ma swój kolor flamastra.. W odpowiedzi odwołaj się do znajomości całego utworu.. Przeczytaj poniższą informację.. Powtórka z polskiego - Pieśni i Fraszki Jana Kochanowskiego, Żona modna .. Obejrzyj zamieszczone poniżej ilustracje.. Sprawdź co pamiętasz!. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz .Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Żona modna, które mogą Ci się przydać do powtórki..

"A któż wątpić może?Oceń prawdziwość poniższych stwierdzeń odnoszących się do Żony modnej jako satyry.

Po wykonaniu zadania arkusze każdej z grup wędrują po klasie.. Jesteś niezalogowany.. Czego gratuluje panu Piotrowi podmiot liryczny?. Obecność narratora, który przedstawia zdarzenia fabuły w określonym porządku czasowym i przyczynowo- czasowym.. Zadanie 13.. Piotr 2. krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), często wierszowany, czasem żartobliwy.Istotną cechą bajki jest alegoryczność.. "Alboż to miasto psuje?". Co wniosła w posagu małżonka głównego bohatera?. Ilość pytań: 12 Rozwiązywany: 27796 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.. Tytułową bohaterką satyry Krasickiego jest: żona pochodząca z Francji żona modna żona wychowana na wsi: 9.. Dopiero w kolejnym wersie mówi o jej pięknie, grzeczności i mądrości.. "Tym lepiej".. pytanie 1 z 10 Co zdecydowało o tym, że Pan Piotr zdecydował się ożenić?. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie.. brawo!. Nie poddawaj się.30 stycznia 2020 20 Test sprawdzający znajomość treści satyry Ignacego Krasickiego "Żona modna" w dwóch odsłonach ("Quiz z potworami", którym wymaga użycia urządzeń uczniowskich i "Pokaz gier") Uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące zdarzeń, bohaterów, wyjaśniają archaizmy.. 2) Jak żona traktowałą męża?. "Żona mod­na" to jed­na z naj­bar­dziej zna­nych sa­tyr Igna­ce­go Kra­sic­kie­go..

Utworem piętnującym wady ludzkie jest ...największej ilości cech charakteru "żony modnej", pozostałe pana Piotra.

Czy w utworze Żona modna małżeństwo bohaterów zostało ukazane w krzywym zwierciadle?. "Tym gorzej.. Powiązane z tym testem.Test żona modna.. Utwór rozpoczyna się od: gratulacji składanych świeżo upieczonemu małżonkowi 3.. Jak dobrze widzisz litery ukryte w obrazkach?. Może być tragedią albo komedią.. Jak ma na imię główny bohater?. Określenie ukazać coś w krzywym zwierciadle oznacza przedstawienie czegoś (osoby, sytuacji, zjawiska) w przerysowany, wypaczony sposób; przedstawić coś w sposób karykaturalny.. Jeśli chcesz, aby Twoje wyniki się zapisały, zaloguj się.. Pytania do lektury Lista pytań do lektury Żona modna Ignacego Krasickiego.Żona Modna.. Dalej.. Belweder, to: budynek powóz konny fant: 8.. Jakie zdarzenia z satyry Żona modna zostały przedstawione na ilustracjach 1. i 2?. cztery wsie 4.. Przymiotnik będący określeniem rzeczownika to: metafora epitet parafraza: 7.. Kilka odpowiedzi może być prawidłowych.. utwór napisany wierszem, ośmieszający i piętnujący wady ludzkie, obyczaje .Sprawdzian czytania ze zrozumieniem satyry "Żona modna" Czytanie ze zrozumieniem do satyry "Żona modna" 1. .. Eduelo.pl używa w celach reklamowych plików cookies, które mogą być umieszczane również przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne..

Bohater szybko odkrywa wady tytułowej żony modnej - miejskie pochodzenie, w którym upatruje przyczyny swojej niedoli.Zadanie 12.

W tekście pojawiają się imiona następujących bohaterów literackichŻona modna - Quiz z lektury Test wiedzy z utworu "Żona modna".. Jeśli chcesz zobaczyć wersję demo, przejdź dalej.pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Ucze.pl!Plik Zona modna.docx na koncie uzytkownika dorotkar folder LEKTURY Data dodania: 19 mar 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyswietlenia reklam dopasowanych doAug 5, 2021Zadania i testy z języka polskiego na egzamin ósmoklasisty.. Część 2.. Pytania do satyry żona modna: 1) Co naprawdę było powodem ślubu?. Gdzie wychowywała się żona głównego bohatera?. Jakie zalety posiada małżonka pana Piotra?. Autorem opracowania jest: Adrianna Strużyńska.. Każda grupamamożliwość naniesienia dodatkowych informacji na pracach kolegów i koleżanek.. Jakiego jest pochodzenia?Żona modna pochodzi z wieku answer choices XIX XVIII XVII XVI Question 4 60 seconds Q.. Wybierz P, jeśli stwierdzenie jest prawdziwe, albo F, jeśli jest fałszywe.. Test składa się z 26 pytań, które można modyfikować.. Skomentuj.. Egzamin ósmoklasisty z wiedzy o Harrym Potterze.. Agnieszka_Bogucka 3 lata temu..

Niewielki udział narratora, dynamiczna akcja.May 23, 2022Trudny test z Żony modnej Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?

Baw się dobrze!. Test znajomości satyry Ignacego Krasickiego pod tytułem Żona Modna.. wielka miłość do wybranki inteligencja narzeczonej duży majątek przyszłej żony Sprawdź się w poniższych tematach: "Charlie i fabryka czekolady" Roald DahlŻona modna - problematyka i gatunek utworu.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-09-22 16:44:45.W tym odcinku omawiam waszą lekturę: "Żona modna" Ignacego Krasickiego.Jeśli chcesz wspomóc nasz kanał, zapraszamy do zakupu naszych kursów na stronie intern.Żona modna - problematyka i gatunek utworu.. P F Krasicki krytykuje w utworze styl i kulturę życia codziennego w XVIII w.Przeczytaj pytanie i zaznacz właściwą odpowiedź.. .Żona modna - interpretacja.. Żona modna nie należy do tekstów o charakterze dydaktycznym.. Powiązane tematy.. brawo!. Głów­nym ce­lem utwo­ru było ośmie­sze­nie bez­kry­tycz­ne­go na­śla­do­wa­nia za­chod­niej .. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Uważaj!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt