Jodła kalifornijska opis

Pobierz

Rośnie jako duże drzewo o prostym pniu i i stożkowym pokroju, osiągające w wieku 30 lat w naszych ogrodach ok. 10-12 m.Apr 12, 2022OPIS jodły kalifornijskiej, jednobarwnej Igły ma dość długie, dochodzące do 6-8 cm.. ), niebiesko- zielone, wzniesione, pokryte woskowym nalotem, pachnące cystyną.. Jesienią rozpadają się uwalniając nasiona.OPIS PRODUKTU: Silnie rosnące drzewo, po 10 latach osiąga do 3 m wysokości a max.. Szyszki jodły kalifornijskiej są osadzone pionowo, mają: zieloną, później fioletową a na końcu jasno brązową barwę.. Warta szerszego rozpowszechnienia w naszym ojczystym krajobrazie.. - rodzaj zimozielonych drzew z rodziny sosnowatych ( Pinaceae Lindl.).. Wyszukiwanie dokładne.. Jest niska - choć na stanowiskach naturalnych spotykane są drzewa do 12 m wysokości, to w uprawie ogrodniczej roślina nie przekracza 8 m (zwykle ok. 5).Ze względu na swoje imponujące rozmiary, jodła kalifornijska w postaci czystego gatunku rzadko bywa uprawiana w ogrodach, jednak jej odmiany posiadające dużo mniejszy wzrost są cennymi i wartościowymi roślinami ozdobnymi.Jodła kalifornijska (Abies concolor) osiąga ok. 3m wysokości po 10 latach.. Pochodzi z terenów na obszarach górskich w centrum i na zachodzie Stanów Zjednoczonych.. Posiada długie, wygięte ku górze, niebieskozielone igły, które wydzielają cytrynowy zapach..

jodła.

Drobne jajowate pączki nie są pokryte żywicą.Jodła jednobarwna to drzewo o stożkowym i regularnym pokroju dorastająca w przeciągu 30 lat do 15 m wysokości.. Drzewo osiągające 20-25 metrów.. Igły ma długie, wygięte, wzniesione, niebiesko-zielone i miękkie.. Ma zwarty pokrój i niebieskawe igły.Jodła kalifornijska została odkryta w 1847 r. przez Augusta Fendlera () w pobliżu Santa Fe w stanie Nowy Meksyk i opisana przez botanika Georga Engelmanna ().. Jednak formy zielone są w ogrodach rzadko spotykane, najczęstsze są odmiany jodły kalifornijskiej, jednobarwnej o niebiesko-srebrzystych igłach ( Violacea ).Jodła kalifornijska (Jodła jednobarwna) Abies concolor opis: drzewo o koronie wąskostożkowatej, ugałęzionej do samej ziemi, posiadające długie, zielonkawoniebieskie, miękkie igły, pokryte woskowym nalotem, osiąga do 25 m wysokości, zastosowanie: polecamy do pojedynczych nasadzeń, wymagania: stanowisko słoneczne, gleby suche, odporna na niekorzystne warunki, dobrze rośnie w .Feb 4, 2022Jodła kalifornijska to niezwykle piękne i atrakcyjne drzewo o wspaniałym, równomiernym, stożkowatym pokroju, jednak ze względu na swoje imponujące rozmiary i szybki wzrost nadaje sie przede wszystkim do dużych ogrodów, parków krajobrazowych oraz do sadzenia na rozległych terenach zieleni miejskiej.Ciekawe odmiany : Jodła kalifornijska Compacta - nie przekracza wysokości 3 m. Kalifornijska vila je, dakle, jedini izuzetak.Apr 19, 2021Hasło "jodła" posiada 36 opisów do krzyżówki w słowniku..

Na otwartej przestrzeni ...Jodła kalifornijska - opis.

Jest znacznie bardziej od innych jodeł odporna na niskie temperatury oraz znacznie lepiej znosi zanieczyszczone, miejskie powietrze i suszę.Opis Jodła kalifornijska bywa znana także pod nazwą jodła jednobarwna (czyli "concolor").. Pień prosty pokryty szaro-brązową korowiną.. W Polsce naturalnie rośnie jodła pospolita ( A. alba) tworząca bory jodłowe w Górach Świętokrzyskich, Karpatach oraz na Roztoczu .opis: drzewko o budowie zwartej i zagęszczonej, pokroju wąskostożkowego, rośnie powoli (nie więcej niż 15 cm rocznie), młode igły, w kolorze jasnozłocistym, tracą intensywnośc barwy w okresie.Jak nazwa wskazuje pochodzi z Półwyspu Koreańskiego skąd rozpowszechniła się jako uwielbiana roślina ogrodowa na całym świecie.. Definicje do hasła: .. balsamiczna, roślinny symbol prowincji nowy brunszwik; abies; chronione drzewo iglaste; drewno tego drzewa; drzewo iglaste; .. jodła: może być kalifornijska, drzewo .. Posiada bardzo regularną, stożkową, gęstą koronę.Należąca do rodziny sosnowatych jodła kalifornijska - Abies concolor to bardzo malowniczy gatunek i zdecydowanie mniej wymagający od rodzimej Abies alba.. wysokość sprzedawanej sadzonki: 30-35 cm (licząc od doniczki) + opis uprawy (wysyłamy e-mailem na życzenie)..

Jodła kalifornijska Nana - jest jeszcze niższa; dorasta do 2 m.

Występuje głównie w zachodnich stanach USA, w tym w Kalifornii.. Jest to niezwykle dekoracyjna odmiana .Vila nije spomenik pod zaštitom države.. Igły wydzielają cytrynowy zapach.C echy drzewa: Jodła pospolita to drzewo o wysokości do 40 metrów.. Występuje w centralnej części Ameryki Północnej, na obszarach górskich w Kalifornii, Utah i Kolorado.. Ma gęsty, nieregularny, kompaktowy pokrój oraz niebieskozielone igły.. Opis: Silnie rosnące, duże drzewo, o zwartym, stożkowym pokroju.. Drzewo dorasta do ok. 40 m wysokości, a w Polsce najwyżej do 20.. W Górach Skalistych rośnie na wysokościach do 3500 m n.p.m. Spis treści 1 MorfologiaApr 12, 2022Jul 16, 2020Jodła kalifornijska należy do najbardziej tolerancyjnych gatunków jodły.. Cechą wyróżniającą jodły jednobarwnej są długie, wygięte do góry, 8 cm igły w niebieskozielonej, srebrzystej barwie.. Obejmuje co najmniej 48 gatunków występujących na półkuli północnej - najczęściej we wschodniej Azji oraz Ameryce Północnej.. Jodły słyną z pięknych koron - pomijając odmiany karłowate, większość tych drzew ma wyraźnie stożkowaty pokrój i piętrowy układ gałęzi.. Opis do hasła.. Jodła kalifornijska "Compacta" (Abies concolor Compacta) to małe drzewko charakteryzujące się dużą zmiennością pokroju podczas wzrostu.. Jodła koreańska to wolno rosnące, zimozielone drzewo..

...Jodła kalifornijska, jodła jednobarwna (łac. Abies concolor, ang. white fir) sadzonka 5-letnia.

- gatunek drzewa należący do rodziny sosnowatych.. Najpierw rośnie kuliście, następnie rosnąc zaczyna się wyciągać w górę, a w końcowej fazie przyjmuje kształt stożkowaty.. Wyszukiwanie rozszerzone.. Pochodzi z centralnych terenów Ameryki Północnej, gdzie chętnie zasiedla tereny górzyste.. Korona drzewa jest regularna, stożkowata i gęsta.. Bardzo wolno rośnie, po 10 latach osiąga 1 m wysokości.. Dla prawidłowego rozwoju nie wymaga szczególnych warunków wilgotnościowych czy glebowych.Jodła kalifornijska jednobarwna (Abies concolor) 'Gordon et Glend' Opublikowano 14/10/2009 28/02/2020 przez Kasia.. Feb 3, 2022OPIS ROŚLINY Jodła kalifornijska ( Abies concolor) nazywana jednobarwną, to drzewo iglaste z rodziny sosnowatych ( Pinaceae ).. Matowe, sinozielone, z woskowym nalotem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt