Bohaterów czarna owieczka

Pobierz

Czyją córką była Metka?. Zapisz ich imiona na wizytówkach.. Nie można zmieniać kogoś na siłę!. Podobne podstrony: Przygody Tomka Sawyera test z lektury, Testy z lektur i polskiego Lektury Testy gimnazjumCharakterystyka bohaterów książki Czarna owca.. Była ona córką Perełki, która zdechła z powodu choroby.. Pewnego dnia zdarzył się wypadek, w którym zginęła Perełka.Andersen Hans Christian "Brzydkie kaczątko" "Czarna owieczka" "Cudaczek Wyśmiewaczek" "Cukierku, ty łobuzie" "Dwanaście miesięcy" "Jak Wojtek został strażakiem" "Karolcia" "Królowa Śniegu" "Pilot i ja" "Puc, Bursztyn i goście" "Szewczyk Dratewka" "Wiano Świętej Kingi" "Zaczarowana zagroda" 7. szczeniakiem.. Uzasadnij!. Kim z zawodu był pan Popiołek?. Metka mieszkała w budzie z nią i jej szczeniakiem, Misiem.. Miały owce a wśród nich swojąpupilkę Perełkę, która była czarną owcą.. Przedstawienie rodziny Popiołków - listonosza i jego córek bliźniczek.. Ćwiczenia i zadania matematyczne- s. 22, 23, 24 karty pracy.. Często jesteśmy rozczarowani tym, że ktoś jest nie taki, jakim chcielibyśmy!. rozbrykana wesoły głośna leniwy wierna troskliwa opiekuńcza kłótliwy energiczna 2.O czym opowiada książka "Czarna owieczka"?. Metka miała prawo być sobą, a nie taka, jak jej mama!. ( Listonoszem) 2.. Bliźniaczki Zosia i Wisiabyły córkami listonosza Popiołka.. Perełka chodziła z nimi i była przywiązana do dziewczynek..

Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Czarna owca".

C • Pokoloruj określenia pasujące do każdego ze zwierząt kredką w kolorze jego wizytówki.. jagnię źrebię cielę szczenię prosię Zaznacz problematykę książki!. Opis czarnej owieczki - Perełki.. Kto zaopiekował się, karmił Metkę?. Ćwiczenia edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna cz.4Jak się nazywa autor książki "Czarna owieczka"?, Jaki był domek pana Popiołka?, Kim z zawodu był pan Popiołek?, Jak miały na imię siostry bliźniaczki?, Jak miała na imię pierwsza owieczka sióstr Popiołek?, Jakie cechy najbardziej lubiły w swojej pierwszej owieczce siostry Popiołek?, Jak miała na imię wierna psina bohatera?, Jak siostry Popiołek nazwały młodego pieska .Podkreśl bohaterów literackich!. Była ona córką Perełki, która zdechła z powodu choroby.. Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego bohatera.. Doglądały jej córki Popiołki, Zosia i Wisia.1.. Zaznacz fragmenty dotyczące Misia i Metki, ich zachowania.. a) Popiołek b) Węgielek c) Dymek 3) Kim były Zosia i Wisia?. Opiekę nad Metką przejmuje suczka Wierna.. Metka stała się sierotą, której wychowaniem zajęła się suczka imieniem Wierna.. Śmierć Perełki i przyjście na świat Metki.. Informacje.. Każde zwierzątkoJul 30, 2021Szanowni słuchacze!Kolejną lekturą jaką wzięliśmy na "warsztat" jest "Czarna owieczka" Jana Grabowskiego.. Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje..

( Suka Wierna) 6.Układanie i zapisywanie zdań na temat bohaterów utworu.

Agatasosnowska1 @Agatasosnowska1.. Jak miały na imię córki pana Popiołka?. Metka stała się sierotą, której wychowaniem zajęła się suczka imieniem Wierna.. owieczka ma stron czytanych 17 cie.Audiobook Czarna Owieczka - to wspaniala ksiazka o osieroconej owieczce, ktora wychowuje sie razem ze.. Miłego odbioru :)Wykreśl imiona postaci, które nie występują w lekturze "Puc, Bursztyn i goście": .. czarna.owieczka.i.puc.bursztyn.i.jego.goscie.doc rozmiar 264 KB: Wyszukiwarka.. Zwierzętom należy się szacunek bez względu na to, jakie są!. Metka mieszkała w budzie z nią i jej szczeniakiem, Misiem.. Następnie uzupełnij tekst z lukami wyrazami z ramki.. Doglądały jej córki Popiołki, Zosia i Wisia.Metka jest główną bohaterką utworu J. Grabowskiego pod tytułem "Czarna owieczka".. Zosia i Wisia wracają z wakacji.. Jesli uczniowie poznawali tresc lektury podczas zajec, to test przeprowadzam po zakonczeniu cyklu poswieconego danej lekturze.Aug 13, 2021Aug 16, 2021 LIST autor zdjęcia Henryk Gagatek klik klik klik KLIKPodane słownictwo dotyczące opisu wyglądu postaci wpisz do tabelki pod odpowiednim zwierzęciem.. Przyjaźń Metki i Misia - Metka nabiera psich manier..

Metka zyskuje nowy dom.Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Czarna owieczka".

Question from @Agatasosnowska1 - Gimnazjum - Polski.. Uzupełnioną tabelkę i .. Czarna owca - osoba kompromitująca swoje środowisko, przynosząca wstyd np. rodzinie Chodzić jak błędna owca - chodzić nieprzytomnie, bez celu, nie móc .Aug 15, 2021"Czarna owieczka" - Quiz 1) Autorem książki "Czarna owieczka" jest a) Andrzej Grabowski b) Jan Grabowski c) Julian Tuwim 2) Jakie nazwisko nosił listonosz?. Praca domowa.. ( Kolorami wstążek we włosach) 4.. Lekcja 2 Temat: Dobieranie tytułów do ilustracji przedstawiających ważne wydarzenia w opowiadaniu "Czarna owieczka .. Zapisujemy imiona bohaterów na wizytówkach, a następnie kolorujemy pasujące do nich określenia: Odpowiedź na zadanie z Elementarz Odkrywców 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt