Zadania na ułamkach zwykłych

Pobierz

Algorytm zamiany: 1.. Procenty Procenty (podstawy) (8 zadań) Obliczenia procentowe (8 zadań) Procenty (14 zadań) 3.. Algebra Wyrażenia algebraiczne (8 zadań) Działania na wyrażeniach algebraicznych (8 zadań) Algebra (14 zadań) 5.. Oba ułamki trzeba doprowadzić do wspólnego mianownika.. jesteś konserwatywna /y i agresywna /y.. twoja dusza jest zrelaksowana i jesteś osobą na luzie.DZIAŁANIA NA UŁAMKACH ZWYKŁYCH Skracanie ułamków zwykłych polega na podzieleniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. Przykład 3.. Gdy wykonujemy obliczenia, w których jest więcej niż jedno działanie, stosujemy zasady kolejności wykonywania działań.Działania na ułamkach zwykłych Teacher Żaneta Szczyglak Categories SZKOŁA PODSTAWOWA, Ułamki zwykłe Bezpłatne Take this course Udostępnij Podobne zadania Zobacz Żaneta Szczyglak Mnożenie ułamków dziesiętnych Students 0 Free Zobacz Żaneta Szczyglak Porównywanie ułamków zwykłych Students 0 Free Zobacz Żaneta Szczyglak …Test - działania na ułamkach zwykłych.. Wyrażenia algebraiczne i równaniaZapisz wszystkie odpowiedzi na kartce Skończone ?. Obliczmy, jaką część jednej pizzy zjadła Zuzia.Materiał zawiera: - animację przypominająca pojęcie ułamka zwykłego, - ćwiczenie na skracanie i rozszerzanie ułamków, - ćwiczenie interaktywne na skracanie i rozszerzanie ułamkówRozkład liczby na czynniki pierwsze; Działana na ułamkach zwykłych; Działania na ułamkach dziesiętnych; Zaokrąglanie liczb; Dodawanie i odejmowanie liczb mieszanych; Mnożenie i dzielenie liczb mieszanych; Jednostki czasu; Jednostki masy; Jednostki polaDziałania na ułamkach zwykłych Umiemy już dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić ułamki zwykłe..

Działania na ułamkach zwykłych.

Obliczoną wartość należy wprowadzić w jednej z poniższych postaci.. Zielony ?. Ułamek danej liczby naturalnej.. Oblicz.. Mianownik przepisujemy bez zmian.. np.: Rozszerzanie ułamków zwykłych polega na pomnożeniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. Kliknij, aby uruchomić podgląd.Ranking: Test: zobacz poniżej: Odpowiedzi 1.. Zadanie 1/20.. Działania na ułamkach dziesiętnych, w tym działania pisemne.Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych pomocyy !. Który ułamek jest większy?. 1,5 - ułamek dziesiętny skończony.. Rysunek dwóch jednakowych kwadratów podzielonych na równe części: jeden na 4 części, a drugi na 8 części.. Przypomnijmy, jak wykonujemy dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Liczby całkowite Liczby całkowite (14 zadań) 4.. $ rac{ 1}{ 5} + 2 = $.Działania na ułamkach (8 zadań) Ułamki zwykłe i dziesiętne (14 zadań) 2.. Aby wyliczyć licznik należy: część całkowitą pomnożyć przez mianownik i dodać liczbę która była wcześniej w liczniku.Dzięki ułamkom możemy zapisywać liczby, które nie są całkowite.. Zuzia, koleżanka Ani zjadła dwa kawałki z pierwszej pizzy i jeden kawałek drugiej.. Wszelkie obliczenia w końcowym etapie sprowadzają się do działań na ułamkach..

Odejmowanie ułamków zwykłych.

Pod każdym kołem zapisano jaka jego część jest koloru szarego.Czy znasz się na ułamkach zwykłych i dziesiętnych?. Dwa jednakowe kwadraty podzielono na równe części: jeden na 4, a drugi na 8 części.. Aby obliczyć wartość wyrażenia, w którym występują ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne, należy te ułamki doprowadzić do tej samej postaci, czyli ułamki zwykłe zamienić na dziesiętne lub odwrotnie, a potem wykonać działania.. Na swoje urodziny Ania przygotowała dwie, jednakowej wielkości pizze.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Matematyka to nie tylko obliczenia, ale bez umiejętności obliczeń nie można nauczyć się matematyki.. 4.3 Test Ułamek dziesiętny.. Animacja.Każdą liczbę mieszaną możemy zapisać w postaci ułamka niewłaściwego, co jest bardzo pomocne w wielu obliczeniach na ułamkach.. Potęgi i pierwiastki Potęgi (8 zadań) Pierwiastki (8 zadań) Potęgi i pierwiastki (14 zadań) 4.. Czarny ?. twoje życie jest pełne miłości.. Mnożenie przez liczbę naturalną.. Liczbę jabłek na dwóch poniższych rysunkach zapiszemy z wykorzystaniem ułamków.. Rozszerzyć można każdy ułamek na nieskończenie wiele sposobów.. Działania na ułamkach zwykłych.. Procenty Procenty (podstawy) (8 zadań) Obliczenia procentowe (8 zadań) Procenty (14 zadań) 3.. Pod każdym prostokątem zapisano jaka jego część jest koloru szarego..

ZAdania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

1/2 - ułamek zwykły.. Kochasz tę osobę.. W dodatkowym opisie macie zadania;P 2011-03-13 18:57:49; Czesc pomocy Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych 2010-03-27 16:00:53; działąnia na ułamkach zwykłych i dziesiętnych-czas,prędkość,droga 2010-11-25 16:28:06Zadanie tekstowe - działania na ułamkach zwykłych - YouTube.. Przykład 2.. Skróć ten ułamek do nie skracalnego!4.1 Klasówka Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Przykład 4.. 2[1/2] - liczba mieszana.. np.:Ćwiczenie 1.. Jeżeli wybrałaś /eś: Czerwony ?. 2 - liczba całkowita..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt