Karty pracy łączenie sylab

Pobierz

W pliku znajdziecie m.in.: wyszukiwanie różnic między obrazkami, dzielenie słów na sylaby, dorysowywanie brakujących części obrazka, łączenie ilości z cyfrą, wybieranie liter potrzebnych do ułożenia wyrazu, wyklejanie plasteliną, liczebniki porządkowe.Połącz w pary fragmenty zdań tak, by tworzyły logiczną całość!. Najpierw dziecko zapoznaje się z całym obrazkiem i wyrazem.To nie pierwsze moje karty z sylabami do pobrania służące nauce czytania.. Zobacz również: Inne ćwiczenia i gry Karty pracy pdf.Karta do uzupełniania, utrwalanie zdobytych wiadomości lub umiejętności, lub jako sprawdzian pod koniec pierwszej klasy.. Mamy dla Was kartę pracy, dzięki której uczniowie będą mogli doskonalić zarówno znajomość gramatyki, ale również umiejętność logicznego myślenia :) Zdania są podzielone na pół i rozsypane - zadanie polega na połączeniu ich w taki sposób, by tworzyły one logiczną całość.. Karty do nauki czytania składają się z kilku części.. Zadania dla dzieci.. W plikach znajdują się przygotowane karty pracy dla dwóch grup.. Karty należy wydrukować oraz pociąć wzdłuż przygotowanych linii.. Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie.. Wskazywanie i zaznaczanie w wyrazach samogłosek i spółgłosek, Układanie wyrazów z sylab i ich zapisywanie.Karta pracy dla ucznia do uzupełnienia, utrwalenia zdobytych informacji lub umiejętności, a nawet jako sprawdzian pod koniec pierwszej klasy (dwie grupy z różnymi przykładami) Zadanie 1 Sprawdza lub ćwiczy umiejętność zmiany liter drukowanych na pisane oraz ich prawidłowe łączenie w wyrazach.Teatr..

Karta pracy.

Połącz w pary obrazki ilustrujące słowa, które mają tyle samo sylab (wersja bc) // (wersja kol) dom, byk, żaba, róża, parasol, drabina, pomidory, winogrono.1.. Pokoloruj na czerwono w modelu głoskowym miejsce w którym słyszysz głoskę "u".. Polecenie: Połącz ze sobą ilustracje zawierające taką samą sylabę lub takie same sylaby.Plik CZ łączenie sylab.doc na koncie użytkownika dorwit81 • folder karty pracy - LOGOPEDYCZNE • Data dodania: 2 kwi 2018Połącz ze sobą kropki.. Pokoloruj obrazki.Ułóż wyraz z rozsypanki literowej - karta pracy nr 8.. Zdarza się, że dzieci mają problemy z opanowaniem go - ale nauka czytania nie musi być trudna ani długotrwała!. Kartoniki rozkładamy na stole lub podłodze, niezadrukowaną stroną do góry.. Zalecany wiek: od 3/4+.. Połącz odpady z właściwym pojemnikiem.. Ćwiczenie 2 Zaznacz czerwoną kredką w modelach głoskowych miejsce w którym słyszysz głoskę "u".. Układanki różnią się .Narysuj nutkę w lewym górnym rogu.. 3 maja świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku.. Ćwiczenia polegają na wypełnianiu kartonikami pól w układance.. MLEKO PAPIER PLASTIK METALCzytanie to kluczowa umiejętność, od której zależy nie tylko szkolne powodzenie dziecka, ale cała jego przyszłość.. Polecenie: Połącz ze sobą ilustracje zawierające taką samą sylabę lub takie same sylaby.Przygotowaliśmy karty pracy do druku za darmo z sylabami i literami..

Podziel wyraz na sylaby.

Aby tego dokonać, trzeba połączyć cechy.. Przepisywanie wyrazów drukowanych, zamiana liter napisane i prawidłowe połączenie ich w wyrazy, rozumienie pojęć: głoska, samogłoska, spółgłoska.. Połącz ze sobą takie same nutki.. Zapraszamy serdecznie do pobrania zestawu kart pracy Sylabowe łączenie - sylaby ze spółgłoską P.. Są w niej zapisane prawa i obowiązki obywateli.. W wyznaczonym miejscu narysuj tyle kresek ile jest sylab w danej nazwie.Połącz w pary obrazki ilustrujące słowa, które mają tyle samo sylab (wersja bc) // (wersja kol) mak, kot, fotel, paczka, banany, ołówek, hipopotam, czekolada.. Zapraszamy serdecznie do pobrania zestawu kart pracy Sylabowe łączenie - sylaby ze spółgłoską B. Zakres sylab: BO, BO, BU, BÓ, BE, BI, BY.. Jeśli odkryło identyczne sylaby i poprawnie je odczytało, ma prawo do jeszcze jednej kolejki.Plik CZ łączenie sylab.doc na koncie użytkownika magdarynkowska • folder karty pracy - LOGOPEDYCZNE • Data dodania: 4 lut 2013Plik CZ łączenie sylab.doc na koncie użytkownika atabe06 • folder moje karty pracy - różne • Data dodania: 17 mar 2009Plik CZ łączenie sylab.doc na koncie użytkownika mmmangel • folder karty pracy - LOGOPEDYCZNE • Data dodania: 21 cze 2014głoski,sylaby • ĆWICZENIA WSPOMAGAJĄCE NAUKĘ CZYTANIA • pliki użytkownika tygrysekjola przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • FRANEK 81.rar, 12 8.JPGPołącz w pary - Przeciągnij i upuść każde słowo kluczowe obok jego opisu.2,00 zł..

Podziel wyrazy na sylaby.

15 kart pracy o zróżnicowanym stopniu trudności.. Książka jest efektem połączenia metody sylabowej, uważanej za najskuteczniejszą .Sylabowy latawiec.. Wcześniej stworzyłam już puzzle, które znajdziecie tutaj: ilustracje z sylabami do pobrania cz. 1 i ilustracje z sylabami do pobrania cz. 2.. Można je pobrać w formacie PDF.. Zakres sylab: PA, PO, PU, PÓ, PE, PI, PY Forma pracy: praca indywidualna Zalecany wiek: od 3/4+ Liczba plansz: 10.. Tym razem macie do wyboru 12 kart z małymi literami pisanymi i analogiczne karty z małymi literami drukowanymi.na sylaby.. Dziecko wybiera 2 kartoniki i odsłania je, próbując znaleźć parę takich samych sylab (zbitek literowych).. Przekreśl to, czego nie możemy przetwarzać.. 3.Łączenie cech - to tak naprawdę zestaw układanek logicznych, ponieważ w opakowaniu znajdziecie 10 dwustronnych plansz (czyli aż 20 układanek) oraz odpowiednią ilość kartoników z obrazkami.. Drukujemy jeden arkusz w dwóch egzemplarzach i tniemy obie karty wg linii, by uzyskać kartoniki z sylabami.. Pokoloruj pojemniki do segregowania odpadów zgodnie z przypisanymi im kolorami recyklingu.. Liczba plansz: 10.. Zadanie 1 Sprawdza lub ćwiczy umiejętność podziału wyrazu na sylaby i zmiany liter drukowanych na pisane oraz ich prawidłowe łączenie w wyrazie .Karty pracy (cz. 1-4) to zbiór różnorodnych ćwiczeń, które skupiają się na doskonaleniu logicznego myślenia, spostrzegawczości i percepcji wzrokowej, sprawności manualnej i małej motoryki oraz przygotowywaniu do czytania i pisania, a także rozwijaniu zdolności matematycznych.Powtórka lub sprawdzian - język polski, klasa pierwsza..

Forma pracy: praca indywidualna.

Pokoloruj tyle kółek, ile słyszysz sylab w nazwach instrumentów.podziel nazwy zwierzĄt na sylaby pod obrazkiem narysuj tyle kresek z ilu sylab skŁada siĘ nazwa danego zwierzĘciaKARTA PRACY NR 1 COŚ Z NICZEGO 1.. Zadaniem ucznia jest ułożenie z podanych sylab odpowiednich wyrazów poprzez przenoszenie ich na ogon latawca.. Przykładowe karty pracy można zobaczyć w galerii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt